Hakkımızda

2000 yılında kurulan TURKTICARET.Net, Türkiye’nin ilk ve en büyük b2b elektronik pazaryeridir. E-Pazaryeri olma özelliğinin yanında katma değerli İnternet servisleri sunarak alanında Türkiye’nin lider firması haline gelmiştir. Kuruluşundan bu yana geçen zamanda TURKTICARET.Net, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, İnternet hizmetleri ve elektronik pazaryeri işletmeciliği alanlarında faaliyet göstermektedir.

TURKTICARET.Net’in, 10.000 USD’lık bir yatırım ile başlayan oluşumu, günümüzde milyonlarca dolar ciro yapar hale gelmesi ile bir başarı hikayesine dönüşmüştür. TURKTICARET.Net bugün itibariyle İstanbul ve Bursa’da, biri Teknoloji Geliştirme Bölgesinde olan toplam 3 ofisi aracılığıyla faaliyetlerini sürdürmektedir.
Deneme
Sayıları 350.000’i aşan üyeleri ile TURKTICARET.Net, ayda yaklaşık 1.500.000 tekil kişi tarafından ziyaret edilmektedir. 350.000’den fazla alan adı ile webhosting.info adlı uluslararası araştırma şirketi tarafından Türkiye’nin En Büyük Alan Adı ve Web Hosting Firması olarak gösterilen TURKTICARET.Net, dünya hosting pazarında faaliyet gösteren 60.000’den fazla firma arasında da ilk 150 firma arasında yer almaktadır.

TURKTICARET.NET, 2006 yılında Amerika’da faaliyet gösteren ICANN üyesi olup, alan adı tescil etme konusunda akredite olan bir firmanın %100 hisselerini satın alıp bünyesine katmıştır. Bu firma sayesinde global pazarlarda faaliyet gösteren alan adı tescili konusunda bilinen firmalar olan GoDaddy.com, Register.com, NetworkSolutions.com gibi firmalarla aynı akreditasyona sahip olmuştur ve hizmetlerini tüm dünyaya sunar hale gelmiştir.

2008 yılı başında da B2B e-pazaryerinde dünya lideri olan 25 milyar dolar piyasa değerine sahip Alibaba.com ile Türkiye Pazarı için stratejik ortaklık anlaşmasına imza atmıştır.

Google ile 2005 yılından bu yana Pazarlama Ortaklığı çerçevesinde işbirliği yapmaktadır.


Copyright 2019
Espower Bilişim